Best-Life Biotechnology.

Zajmuje się produkcją profesjonalnej linii kosmetyków kolagenowych Baltic Collagen®, opartych na bazie naturalnego kolagenu – skomponowanego z ekologicznego surowca najwyższej jakości (skóry ryb słodko i słonowodnych).

Atrybutem wyrobów firmy Best-Life Biotechnology jest bogactwo naturalnych składników oraz unikatowa technologia pozyskiwania kolagenu na zimno, dzięki której struktura włókna pozostaje w formie spirali trzeciorzędowej najbardziej zbliżonej pod względem struktury do białka ludzkiego. Opracowanie know-how umożliwiło wdrażanie ekskluzywnej linii kosmetyków przeznaczonej do walki z oznakami starzenia się skóry.

Baltic Collagen® to niezawodny produkt, doskonale spełniający rolę tzw. „pierwszej pomocy” w zapobieganiu procesom starzenia się organizmu. Nie tylko uzupełnia rodzimy kolagen dostawami z „zewnątrz” – przede wszystkim stymuluje komórki do wytwarzania własnego kolagenu. Mamy nadzieję, że nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania i staną się głównym elementem stosowanym w domowej kuracji upiększającej.

Baltic Collagen®

Profesjonalne kosmetyki dla wymagających

Linia Baltic Collagen® to: w 100% naturalne, nie zawierające środków zapachowych i dodatku barwników, niezawodne preparaty kolagenowe – zawierające żel w formie transdermalnej (stabilny w przedziale temperatury od 5 do 26 stopni Celsjusza), w którym zawartość biologicznie aktywnego trzeciorzędowego hydratu kolagenowego (oznaczanego zawartością hydroksyproliny) jest wyższa, niż w najdroższych środkach kosmetycznych dostępnych na rynku.

Linię Baltic Collagen® cechuje: stabilność fizyko-chemiczna oraz aktywność biologiczna w przedziale temperatury od 5 do 26 stopni Celsjusza, zawartość hydratu trzeciorzędowego kolagenu rybnego, który po przejściu do roztworu zachowuje strukturę spiralną, spowalnianie, a także odwracanie procesów starzenia się organizmu (m.in. skóry), nie wywoływanie (brak) reakcji alergicznych, podrażnień oraz żadnych skutków ubocznych.

Kosmetyki z linii Baltic Collagen® to: niezrównany partner w walce z procesami starzenia się organizmu: uzupełniają deficyt kolagenu,spłycają zmarszczki, przywracają owal twarzy, wygładzają i uelastyczniają skórę, znakomicie poprawiają stan skóry podrażnionej, alergicznej i podatnej na stany zapalne, dają wspaniałe efekty przy zabiegach na całe ciało i masażach antycellulitowych, odchudzających oraz przeciwbólowych.

Wysokie wymagania stawiane badaniom przeprowadzanym przy zachowaniu najwyższych obowiązujących standardów dają gwarancję, że kosmetyki z linii Baltic Collagen pomogą w uzyskiwaniu spektakularnych efektów klinicznych.

Dziękujemy za powierzone nam zaufanie i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

poznaj produkty

Kolagen Rybi

Skuteczność kolagenu rybiego w kosmetologii opiera się głównie na jego strukturze. Tylko do formy trzeciorzędowej, zwanej potrójną helisą, białko to jest rozpuszczalne w wodzie, a więc możliwe do wykorzystania w produkcji kosmetyku. W przeciwieństwie do pozyskiwanego z innych źródeł, produkt ten wykazuje aktywność biologiczną. Oznacza to, że zawarte w hydracie kolagenu łańcuchy peptydowe mogą dzielić się i wciąż aktywnie działać w organizmie na poziomie komórkowym. W kontakcie z naskórkiem cząsteczki kolagenu rozpadają się na peptydy i aminokwasy, by po wniknięciu w epidermę ponownie połączyć się, tworząc pełnowartościowe białko tkanki łącznej.

W przeciwieństwie do kremu już niewielka ilość żelu wystarczy, aby nawilżyć i wzbogacić skórę o cenne substancje. Co ważne, produkty z linii Baltic Collagen nie zawierają żadnych chemicznych dodatków: zapachów ani barwników. To w pełni naturalny hydrat białka tkanki łącznej pozyskanego od ryb słodkowodnych i morskich. O skuteczności preparatów decyduje również podobieństwo sekwencji polipeptydowej pomiędzy skórą ryb a skórą człowieka.

Naturalny kolagen

Linia Baltic Collagen obejmuje naturalny kolagen przyswajalny transdermalnie, przez skórę. Jest to bardzo aktywny produkt, którego skuteczność jest nieporównywalna z żadnymi innymi kosmetykami przeciwstarzeniowymi. Białko tkanki łącznej zawarte w naszych kosmetykach pozyskiwane jest ze skór rybich. Zawartość biologicznie aktywnego trzeciorzędowego hydratu kolagenowego jest najwyższa spośród preparatów dostępnych na rynku. Kosmetyki Baltic Collagen nie zawierają sztucznych dodatków zapachowych, ani barwników. Są więc w pełni hipoalergiczne.

Dlaczego kolagen naturalny jest tak skuteczny?

Kontrolowany proces hydratacji pozwala uzyskać aktywną biologicznie trzeciorzędową strukturę białka tkanki łącznej zwaną potrójną helisą. W swym łańcuchu polipeptydowym potrójna helisa zachowuje sekwencję zbliżoną do tej występującej w tkankach człowieka.

Podczas aplikacji skórnej preparatu łańcuchy polipeptydowe dzielą się na krótkie peptydy, takie same jak w organizmie człowieka: glicyna, prolina, alanina, hydroksyprolina, hydroksylizyna. Docierając do przestrzeni międzykomórkowej wzbogacają one struktury białka tkanki łącznej, a jednocześnie stymulują organizm do produkcji włókien elastycznych. Skóra odzyskuje jędrność.

Myśląc o działaniu kompleksowym warto zdecydować się również na kolagen w tabletkach. Suplement ten uzupełnia niedobory kolagenu ustrojowego, uelastycznia skórę, poprawia jakość włosów i paznokci. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie chrząstek w strukturach stawowych, przyspiesza regenerację gałki ocznej, wzmacnia naczynia krwionośne, wspomaga działanie komórek narządów wewnętrznych.

przejdź do sklepu

Aktualności

COLLDERMITIS - już w sprzedaży!

Unikalna, opatentowana formuła medcream.

Colldermitis - skuteczna maść do terapii łuszczycy i egzemy.

czytaj więcej

OSCAR INNOWACYJNOŚCI 2016

Kolejna nagroda dla produktów lini Baltic Collagen®!

Dziękujemy za uznanie!

czytaj więcej

TAK Z MIŁOŚCI!

Naturalne kosmetyki  Baltic Collagen®
to wspaniału prezent - z okazji i bez okazji!

 

czytaj więcej

Zostań ambasadorem

Marka Baltic Collagen

zobacz więcej

Baltic Collagen

Zostań Ambasadorem Marki

czytaj więcej
Baltic Collagen Instagram Baltic Collagen Facebook